برنا/ استاندار زنجان گفت: محرم امسال شعائر نهضت عاشورا به بهترین وجه ممکن و با شیوه ای نو به نمایش در خواهد آمد.

فتح الله حقیقی، استاندار زنجان به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: در روزهای نخست شیوع کرونا هیچ واحد تولید ماسک در استان نداشتیم اما امروز 9 واحد تولید قادرند 700 هزار ماسک در روز تولید کنند.
وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی در چند روز گذشته از سوی مردم را عامل مهم کاهش تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا دانست و از فعالیت های ائمه جمعه در آگاهی بخشی به جامعه قدردانی کرد و گفت: اگر پروتکل ها رعایت نشود هر لحظه امکان بروز فاجعه ای غیرقابل کنترل وجود دارد و باید مراقب باشیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه ائمه جمعه و روحانیت ستون و محور هر منطقه هستند و غالب مردم ارادت ویژه ای به این قشر از جامعه دارند بیانات رهبر معظم اتقلاب درباره برنامه های محرم را یادآور شد و گفت: بیانات رهبری فصل الخطاب است و ما همه پاسدار ارزشهای دینی و اسلامی و نهضت حسینی هستیم و محرم امسال هر خانه تبدیل به یک حسینیه خواهد شد.
حقیقی از مردم خواست خودشان برای برگزاری برنامه های محرم با مسئولان همکاری کنند و اجازه هیچگونه سوء استفاده ای به بدخواهان ندهند.
استاندار زنجان گفت: دستورالعمل بهداشتی محرم هفته آینده تدوین می شود و در اختیار استان و شهرستان ها قرار می گیرد و امیدواریم با هدایت روحانیت عزیز بتوانیم با شیوه ای نو همچون گذشته نام زنجان را به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی که در برگزاری عزاداری برای امام حسین شهره است در کشور مطرح کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today