مهر/ رئیس مرکز مطالعات شورای شهر همدان بر تفکیک همدان به ۲۰ منطقه برای تعیین منطقی اجاره‌بهای مسکن تاکید کرد.

ابراهیم مولوی، رئیس مرکز مطالعات شورای شهر همدان با اشاره به اجاره‌بهای کمرشکن مسکن در شهر همدان، گفت: با توجه به اینکه افزایش ۲۵ درصد اجاره‌بها مشمول کلان‌شهرهاست و شهر همدان هم بر اساس اعلام وزارت کشور جزو کلانشهرها محسوب نمی‌شود و در لیست پرداختی‌های ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات قرار گرفته؛ اما همچنان همین طرح هم اجرایی نشده و فشار مضاعفی بر دوش شهروندان همدانی است.
مولوی پیشنهاد داد: شهرداری و معاونت اقتصادی شهرداری همدان باید تمامی مناطق مختلف شهر را بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سوی اداره دارایی به ۲۰ منطقه تبدیل کنند تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش قیمت با توجه به توان مستأجران، لحاظ شود.
وی اظهار کرد: عملیاتی شدن و اراده اجرایی دادستانی را در این حوزه شاهد هستیم که می‌تواند بسیار رهگشا باشد مشروط بر اینکه شهرداری، برنامه اجرایی داشته باشد.
مولوی به موضوع نصب دکل‌های مخابراتی نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه مجموعه مخابرات در ارائه خدمات از اینترنت گرفته تا موارد دیگر گران‌فروشی و کم‌فروشی داشته و در ارائه خدمات هم ضعیف عمل می‌کند.
وی با تأکید بر ساماندهی و تجمیع دکل‌های مخابراتی جدید در سطح شهر، بیان کرد: باید با رصد سونامی سرطان در شهر همدان، مکان‌گزینی و تجمیع دکل‌های شرکت‌های تلفن همراه را با لحاظ سلامت شهروندان، اولویت بندی و ساماندهی کرد؛ هرچند متأسفانه این شرکت‌ها بیشتر به سود و منفعت خود می‌اندیشند و سلامت شهروندان دغدغه آنها نیست.
مولوی مشکل اساسی در اجرا نشدن مصوبات شورا را عدم پافشاری بر مصوبات برشمرد و گفت: باید پیگیری مجدانه مبنی بر اینکه شهرداری مکلف بر اجرای طرح ساماندهی و تجمیع دکل‌های مخابراتی شود، داشته باشیم؛ زیرا همگان در مقابل سلامت شهروندان مسئولیت داریم.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today