صدا و سیما/ مردم استان مرکزی از ابتدای سال تاکنون، سه میلیارد تومان به بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

صفریان، جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در آیین تجلیل از خیرین فرش باف این ستاد در اراک از کمک سه میلیارد تومانی خیرین و مردم استان به بازسازی عتبات عالیات در سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان 800 میلیون تومان آن به صورت نقدی و بقیه بصورت غیرنقدی (با در نظرگرفتن پروژه های در دست اقدام و نیز کمکهای مومنانه به نیازمندان ) بوده است.
صفریان در ادامه به مشارکت مردم استان مرکزی در ساخت پروژه ها اشاره کرد و افزود: مردم متدین و مومن استان در این زمینه پیشتاز بودند به طوریکه استان مرکزی در 150 طرح بازسازی عتبات عالیات مشارکت فعال داشته است.
او مشارکت در ساخت ستونهای صحن مطهر حضرت زهرا(س) در جوار بارگاه امیرالمومنین در نجف اشرف، ساخت ضریح مطهر مسلم ابن عقیل، ساخت باب الراس حضرت ابوالفضل عباس(ع) و ضریح ابراهیم مجاب، ساخت سازه چوبی ضریح حبیب ابن مظاهر از جمله پروژ هایی است که ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در ساخت آن مشارکت داشته است.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در ادامه به ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(ع) در کربلای معلی اشاره کرد و گفت: این ستاد این مسوولیت را بر عهده گرفته و با طرحی باعنوان هر شهروند یک کیسه سیمان، شهروندان می‌توانند کمک‌های خود را به این ستاد تقدیم کنند.
صفریان با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم و صفر قرارداریم ضمن برگزاری مراسم عزاری حضرت اباعبدالله الحسین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از مردم خواست تا در این ایام نیز بخش اعظم کمکها و نذورات خود را در راستای موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان به بازسازی عتبات عالیات سوق دهند.
در این مراسم از هشت خیر فرشباف استان مرکزی که 20 تخته فرش به ارزش 600 میلیون ریال به عتبات عالیات هدیه کرده بودند قدردانی شد.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today