صدا و سیما/ مراکز درمانی استان اردبیل نیاز شدیدی به دریافت پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا دارند.

وضعیت ابتلا به کرونا در استان اردبیل همچنان قرمز است و روزانه تعدادی زیادی از مبتلایان بدحال در بیمارستانها بستری می شوند، به همین خاطر این روزها مراکز درمانی استان نیاز شدیدی به دریافت پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا دارند.
دژکام، مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: انتقال خون استان اردبیل که از ابتدای اردیبهشت ماه شروع به جمع آوری پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا کرده و تا به امروز 157 مورد پلاسما در اختیار مراکز درمانی استان قرار داده است.
وی افزود: افراد از بابت بهداشت محیط انتقال خون نگرانی نداشته باشند و اطمینان کنند چرا که مرتب ضدعفونی شده و همه وسایل نیز استریل شده است.
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل ادامه داد: برای هماهنگی و اهدای پلاسما هم استانی می توانند با واحد جذب انتقال خون به شماره های 33237167 و 33237169 تماس پیدا کنند.
برجی مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل نیز که در حال اهدای پلاسما بود گفت: بنده به بیماری کرونا مبتلا شده و تحت درمان با پلاسما بهبود پیدا کردم بنابراین وظیفه خود می دانم با اهدای پلاسما جان  بیمار دیگری را نجات دهم.
وی بیان کرد: بنده هم پزشک هستم و هم از کادر درمان بیماران کرونایی، اگر اهدای پلاسما ضرری داشت بنده شخصا  اقدام نمی کردم.
مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل افزود: هر کیسه پلاسما موجب حیات مجدد یک فرد و نجات یک خانواده می شود. با توجه به نزدیکی به  ایام محرم و احسان از همه بهبودیافتگان از کرونا عاجزانه تقاضا دارم برای اهدای پلاسما و نجات بیمار دیگر اقدام کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today