تسنیم/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر با کمبود ۷۱۷ معلم در استان روبه‌رو هستیم؛ هرچند قرار است این کمبودها را از طرق مختلف از جمله استفاده از نیروهای حق التدریس جبران کنیم.

محمدعلی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از فعالیت 40 مدرسه دو نوبته در سال تحصیلی جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته 34 واحد دو نوبته در استان فعال بود و احتمال دو نوبته شدن مقطع متوسطه دوم هم برای یک آموزشگاه وجود دارد.
وی با اعلام اینکه بیشتر مدارس دو نوبته در بیرجند و 90 درصد مربوط به مقطع ابتدایی است افزود: امسال 700 کلاس درس در استان کمبود داریم و همچنان دغدغه کمبود فضای آموزشی و ناچاری برخی مدارس به جادادن تعداد زیاد دانش آموز وجود دارد.
وی افزود: سال تحصیلی جدید از 15 شهریور آغاز می‌شود و این موضوع قطعی است و همه دانش آموز را هم در برمی‌گیرد اما کیفیت عرضه خدمات آموزشی می‌تواند به صورت حضوری، نیمه حضوری، تلویزیونی، بسته‌های آموزشی و یا شبکه شاد باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود 717 معلم در استان روبه‌رو هستیم؛ هرچند قرار است این کمبودها را از طرق مختلف از جمله استفاده از نیروهای حق التدریس که در سالهای گذشته با آموزش و پرورش همکاری داشتند و یا حق التدریس‌های شاغل و استمرار خدمات بازنشستگان متقاضی خدمت در منطقه مورد نیاز تأمین کنیم اما در صورت نیاز، با حق التدریس‌ها کمبودها را جبران می‌کنیم.
واقعی با اعلام اینکه مجوز به کارگیری نیروی حق التدریس آزاد را نداریم افزود: امسال 990 معلم زن و مرد بازنشسته می‌شوند اما 306 معلم جدید در آموزش و پرورش جذب می‌شوند که از این تعداد 154 نفر پذیرفته شدگان آزمون استخدامی ماده 28، و 152 نفر دانشجو معلمان متعهد خدمت دانشگاه فرهنگیان هستند و 60 سرباز معلم به خدمت گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه با شش ساعت تدریس معاونین آموزشی مدارس کمبودهای نیروی انسانی پوشش داده می‌شود افزود: کیفیت بخشیدن به محتوای آموزشی تربیتی در بخش‌های نرم افزای و سخت افزاری هدف اصلی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today