صدا و سیما/ در اولین کارگروه عزاداری ستاد کرونا استان کرمانشاه که با مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تصمیم ستاد کرونا برای برگزاری مراسم محرم به هیئت‌های مذهبی اعلام شد.

احمدی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان در این نشست با اشاره به اینکه این  سازمان متولی برگزاری و نظارت بر هیئت‌های مذهبی گفت: از روز اول محرم عزاداری‌ها در تمامی مساجد و تکایای که مکان سرباز دارند با کسب مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد و مکان‌هایی هم که فضای سرباز ندارند می‌توانند با دریافت معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی از فضا‌های ورزشی مدارس و مکان‌هایی که سقف آن‌ها بالای ۶ متر است استفاده کند.
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه ۱۸۰۰ هیئت ثبت شده است افزود: قرار است با همکاری سازمان صمت  مواد ضدعفونی هیئت‌ها و ماسک‌های مورد نیاز برای عزاداران خصوص در مناطق محروم و حاشیه‌ای تامین شود.
او در خصوص توزیع نذورات هم گفت: امسال با توجه به مصوبات ستاد کرونا استان هیچ کدام از هیئت‌ها پخت و توزیع نذورات را ندارند و به جای آن در قالب طرح مواسات بسته های معیشتی در نواحی حاشیه ای شهر و مناطق کم برخوردار توزیع میشود.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today