فارس/ معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای تأمین آب شرب در شهرهای استان با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستیم و تنها ممکن است در روزهای تعطیل و پیک مصرف شاهد افت فشار آب باشیم، گفت: در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش مصرف داریم.

مسعود ترابیان، معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای تأمین آب شرب در شهرهای استان با هیچ مشکلی روبه‌رو نیستیم و ممکن است در روزهای تعطیل و پیک مصرف شاهد افت فشار آب باشیم، گفت: در سه ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش مصرف در شهرها داریم.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با توجه به منابع آبی در نظرگرفته شده در شهرهای بروجن، فرادنبه و فرخشهر آب‌رسانی مناسب و مدیریت فشار انجام شده هرچند که در آینده نیازمند تأمین منابع جدید است، ادامه داد: امسال در شهر سفیددشت باید منابع آبی جدید تعریف شود و این اقدام در دست انجام است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 750 روستا در کل چهارمحال و بختیاری داریم که شامل روستاهای بالای 20 خانوار و زیر 20 خانوار است، عنوان کرد: تأمین آب روستاهای بالای 20 خانوار در تعهد شرکت آب و فاضلاب استان است.
ترابیان با بیان اینکه از 750 روستای استان 612 روستا تحت پوشش شبکه آبرسانی هستند و از بین 612 روستا 505 روستا تحت پوشش صدور قبض است، گفت: در کل استان به 40 روستا که عمدتا در شهرستان لردگان هستند با تانکر آبرسانی می‌شود و برای 10 روستا با چاه استیجاری آب تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال با توجه به کمبود بارش‌ها و اینکه چهارمحال و بختیاری خشک‌ترین استان کشور است و از طرفی دیگر شیوع ویروس کرونا باید در مصرف آب بیش از پیش مدیریت داشته باشیم، افزود: امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش مصرف در روستاها داریم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday