شبستان/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: از ابتدای شیوع بیماری «کرونا» تا کنون تعداد ۲ هزار و ۴۸۸ نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

سیدمجید ارجمند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم باشاره به وضعیت «کرونا» در شهرستان جهرم با اشاره به لزوم مراقبت از سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای، گفت: مردم باید بیش از پیش، اصول بهداشتی را رعایت کرده تا از گزند بیماری در امان باشند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به افزایش روند مبتلایان به «کرونا» در شهرستان های جهرم و خفر، افزود: از ابتدای شیوع بیماری «کرونا» تا کنون تعداد ۲ هزار و ۴۸۸ نفر به این بیماری مبتلا شده اند.
وی تعدادکل مبتلایان در جهرم را هزار و ۸۷۸ نفر عنوان کرد و گفت: در شهرستان خفر ۲۵۲ بیمار، در بخش کردیان جهرم ۸۳ و در بخش سیمکان نیز ۵۴ بیمار به کووید ۱۹ مبتلا شده اند.
ارجمند با اشاره به اینکه شرایط مطلوب مراکز درمانی شهرستان جهرم سبب مراجعه بیماران از دیگر شهرستان ها شده است، بیان کرد: تعداد کل مبتلایان غیر بومی که به مراکز درمانی جهرم مراجعه کرده اند، ۲۲۱ نفر اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه با راه اندازی آزمایشگاه مولکولی تشخیص «کرونا» در جهرم روند نمونه گیری این بیماری در این شهرستان انجام می شود، عنوان کرد: از ابتدای شیوع «کرونا» تا کنون تعداد کل نمونه های گرفته شده در شهرستان جهرم هشت هزار و  ۱۵۸ نفر بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه خوشبختانه شمار بسیاری ازمبتلایان «کرونا»در جهرم به بهبودی رسیده اند، گفت: تعداد کل بیماران بهبود یافته و از قرنطینه خارج شده تا امروز ۲ هزار و  ۱۷۴ نفر گزارش شده است.
وی همچنین به بیمارانی که در قرنطینه در حال طی کردن مراحل درمان خود هستند نیز اشاره کرد که این بیماران به ۳۱۴ نفر رسیده است.
ارجمند تعداد کل بیماران بستری مشکوک و مثبت در بخش های کرونای بیمارستان پیمانیه را ۴۴ نفر دانست و گفت: از این تعداد، ۳۸ بیمار در بخش های عمومی و ۶ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.
وی با یادآوری تعداد بیماران ترخیص شده از بیمارستان اشاره کرد و گفت: تعداد این بیماران ۶ نفر بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از جان باختگان یک بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته خبر داد که یک آقای ۸۳ ساله با سابقه فشار خون، آسم و بیماری قلبی بوده است.
ارجمند در پایان اظهار کرد: از ابتدای شیوع «کرونا» در جهرم تعداد کل جانباختگان به ۵۹ نفر افزایش یافته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online