فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کووید19 استان خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون 194 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 82 بیمار کرونایی قطعی بوده و 14 بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: امروز نیز جواب 138 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت مربوط به بویراحمد، گچساران، لنده، باشت و دنا بود.

یزدان پناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 3374 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: مبارزه با ویروس کرونا جنبه های مختلف دارد که بهداشت، درمان و دارو از جنبه های این مبارزه می‌باشند اما همکاری و مشارکت اجتماعی، سیاست های ستاد کرونا، مشارکت های درون و برون بخشی نهادهای دولتی و غیردولتی و ... تاثیر مهمی بر کنترل ویروس کرونا دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود که مردم و نهادهای اجتماعی کادر بهداشت و درمان را تنها نگذارند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند چرا که همکاران زیادی به کرونا مبتلا و بسیاری از آنها هم خسته شده اند که می تواند تاثیر منفی بر بیماریابی و مراقبت از بیماران داشته باشد.

یزدان پناه همچنین از مردم خواست که با رعایت موارد بهداشتی، پرهیز از تردد و مسافرت به شهرهای دیگر، عدم حضور در تجمعات، مراقبت بیشتر از سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای خود و خانواده‌هایشان را در برابر ویروس کرونا محافظت کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: با توجه به ناشناخته بودن نشانه ها و درگیری ارگان های مختلف بدن بوسیله ویروس کرونا هر مرگ و میر ناگهانی در شرایط موجود باید مشکوک به کرونا در نظر گرفته شود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، لذا شرکت در هر مراسم تشییع جنازه و تدفین می تواند باعث آلوده شدن افراد شرکت کننده در مراسم شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today