فارس/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: از زمان شیوع ویروسکرونا تاکنون 71 درصد از افراد مبتلا در این شهرستان بهبود یافتند.

آرین غلامیان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تاکنون رسانه‌ها همچون کادر درمانی در خط مقدم گرفتند.

وی ادامه داد: سرعت انعکاس و انتشار اخبار را باید مدیون خبرنگاران و رسانه های جمعی دانست که با اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی دقیق و سریع  به جامعه جلوگیری از بسیاری از حوادث می‌شوند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران ابراز کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد 3 هزار و 600 تست کرونا از بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا دریافت شده است.

غلامیان با بیان اینکه از مجموع نمونه تست‌های دریافت شده افراد مبتلا و مشکوک به کرونا متاسفانه 24 درصد به این ویروس مبتلا شده‌اند، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون 26 نفر از افراد مبتلا به ویروس کرون جان خود را از دست داده‌اند.

وی تعداد بهبودیافتگان از ویروس کرونا را 71 درصد اعلام کردو افزود: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا 46 درصد خانم و 54 درصد آقا بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا 9.5 درصد در مناطق روستایی و 86.9 در سطح شهر شناسایی شده‌اند.

غلامیان اذعان کرد: هم اکنون 24 بیمار و مشکوک به کرونا در بیمارستان های شهید رجای بستری هستند.

وی با بیان اینکه شهروندان گچسارانی در سه مرحله غربالگری و ارزیابی شدند، گفت: در مرحله سوم غربالگری تعداد 66 هزار و 703 نفر افراد بالای 15 سال سن ارزیابی شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: همچنین از زمان شیوع ویروس کرونا در مرحله نخست تعداد ۱۰۸ هزار و ۳۷ نفر، در مرحله دوم ۹۱ هزار و ۲۳۱ نفر غربالگری شدند.

غلامیان ابراز کرد: در این 2 الی 3 هفته اخیر روند مراجعه و شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اعمال محدودیت‌ها و سختگیری‌هایی که صورت گرفت روند مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان گچساران همچنان قرمز است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today