فارس/ فرمانده انتظامی گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 55 میلیارد و 954 میلیون و 842 هزار و 500 ریال کالای قاچاق در شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ سید محمد موسوی فرمانده انتظامی گچساران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 476 کیلوگرم انواع مواد مخدر در گچساران کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به  اینکه مواد مخدر مکشوفه شامل تریاک، هروئین، شیشه و حشیش بوده است، گفت: کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته 97 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گچساران با بیان اینکه امسال تعداد 446 نفر مصرف کننده، توزیع کننده و قاچاقی  موادمخدر در گچساران دستگیر شده است، ابراز کرد: امسال دستگیری معتادان نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است.

موسوی با اشاره به اینکه امسال 8 باند توزیع و تهیه مواد مخدر منهدم شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 100درصدی داشته است، عنوان کرد: در این زمینه 21 نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گچساران داده شد.

وی به کشفیات کالای قاچاق اشاره و اذعان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 55 میلیارد و 954 میلیون و 842 هزار و 500 ریال کالای قاچاق در شهرستان کشف وضبط شد.

فرمانده انتظامی گچساران ابراز کرد: در این زمینه 107 دستگاه خودرو توقیف و به پارکینگ انتقال داده شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد افزایش داشته است.

موسوی با بیان اینکه امسال تعداد 217 متخلف در زمینه قاچاق کالا دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شده‌اند، ابراز کرد: دستگیری قاچاقچیان کالا در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: عمده کالا‌های قاچاق کشف شده شامل انواع گوشی تلفن همراه، وسایل صوتی و تصویری، نوشیدنی ها، پوشاک لوازم آرایشی، بهداشتی و مواد خوراکی بوده است.

فرمانده انتظامی گچساران با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد هفت هزار و 505 تماس تلفنی با نیروی انتظامی تماس حاصل شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشته است، اذعان کرد: 80 درصد این ماموریت‌ها عملیاتی شد.

موسوی ادامه داد: امسال 137 نفر سارق منازل و خودرو در شهرستان دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه از سال 1395 تاکنون نزاع دسته جمعی و فردی در شهرستان کاهش داشته است، افزود: امسال نزاع دسته جمعی 14درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی گچساران به تصادف درون و برون شهری اشاره و خاطرنشان کرد: امسال تصادفات درون شهری 40 درصد نسبت به سال گذشته کاهش اما فوتی‌های ناشی از تصادفات در درون شهری 100درصد افزایش داشته است.

موسوی ادامه داد: امسال تصادفات برون شهری 58 درصد کاهش که منجر به کاهش فوتی 71 درصدی شده است.

وی ابراز کرد: جرایم خشن  و سرقت به عنف در شهرستان 100درصد کاهش یافته است.

موسوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 70 فقره پرونده مربوط به جرائم فضای مجازی و هتک حرمت تشکیل شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today