ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پس از حدود یک ماه و نیم که بیشتر شهرستان های استان ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار داشتند، وضعیت پنج شهرستان از نظر شیوع کرونا سفید و زرد شده است.

دکتر جمیل صادقی فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز پنجشنبه افزود: این شهرستان ها شامل هلیلان، بدره، سیروان، ملکشاهی و چرداول است.
وی یادآور شد: از این تعداد وضعیت هلیلان سفید و مابقی نیز زرد است.
به گفته وی، وضعیت شهرستان های ایلام، دره شهر، آبدانان، دهلران، ایوان و مهران نیز قرمز و نارنجی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: هم‌اکنون به نظر می‌رسد ما در حال عبور از پیک هستیم زیرا هم میزان موارد مثبت و تعداد بستری‌ها و هم تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا تا حدودی کاهش پیدا کرده است.
دکتر صادقی فر اظهار داشت: عبور از پیک به منزله پایان کرونا نیست و در صورتیکه مردم پروتکل‌ها را رعایت نکنند و مراسمات به حالت عادی برگردد به طور قطع به حالت قبل باز می‌گردیم.
وی تاکید کرد: وضعیت قرمز و سفید نباید ملاک رفتار مردم باشد و تا مادامیکه کرونا از بین نرفته و یا دارو و واکسنی برای آن پیدا نشده است، پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت جدی رعایت شود.
وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن از عموم مردم خواست: برای قطع زنجیره کرونا مسایل بهداشتی را رعایت کنند.
به گفته مسوولان بهداشتی ایلام، روند کرونا در این استان در حال حاضر نزولی اما بسیار کند است و لازم است مردم کماکان پروتکل ها را رعایت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today