باشگاه خبرنگاران/ رئیس دادگستری شوشتر گفت: اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود و جلب رضایت اولیاء دم یک نفر محکوم به قصاص را از چوبه دار نجات دهند.

مصطفی آباد، رئیس دادگستری شوشتر اظهار کرد: ۲ نفر همکار با یک ماشین کار می‌کردند و بعد از مدتی یک نفر از آنها به صورت مشکوک فوت می‌کند، سپس مشخص می‌شود که این فرد به قتل رسیده است و در سال ۹۵ پرونده قتل عمد تشکیل و پس از چند ماه کار تحقیقاتی، قاتل که همکار مقتول بوده و بر سر اختلافات عدیده‌ای که با هم داشتند او را به قتل رسانده بود دستگیر می‌شود.
او افزود: با توجه به حساسیت موضوع و نحوه قتل، با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شوشتر بر ایجاد صلح و سازش و پیشگیری از وقوع اختلافات دیگر بین خانواده مقتول و قاتل، با هدف تحقق اهداف قوه قضاییه و همچنین ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان، خانواده مقتول قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند و این پرونده پس از ۵ سال با صلح وسازش مختومه شد.
آباد در ادامه یکی از راه‌های کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه را استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف دانست و بیان داشت: شورای حل اختلاف نقش بسزایی در کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارد و باید این نهاد مردمی روز به روز مورد حمایت بیشتر قرار بگیرد تا شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم.

 


 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today