ایرنا/ شهردار ایذه گفت: از امروز نصب بنر درگذشتگان و آگهی ترحیم در سطح شهر ممنوع و بنرهای نصب شده توسط واحد اجراییات جمع‌آوری خواهد شد.

غلامحسین اسدی، شهردار ایذه اظهار داشت: متاسفانه در سالیان اخیر علاوه بر ماشین‌های بلندگودار، نصب بنر و بیلبورد عکس درگذشتگان نیز به یکی از عادات مذموم در سطح شهر ایذه تبدیل شده‌است.
وی با اشاره به نقش این بیلبوردها در شیوع افسردگی در بین مردم اضافه کرد: در این برهه که مردم از مشکلات مختلف رنج می‌برند، دیگر مشاهده عکس درگذشتگان در ابعاد چند متری آن‌هم به تعداد زیاد چیزی جز افزایش غم مردم در پی نخواهد داشت.
شهردار ایذه افزود: از همشهریان تقاضا داریم که در این راه با ما همکاری کنند زیرا محیط عمومی متعلق به اشخاص نیست که تصاویر افراد را در معرض دید عموم قرار مدهیم، شهروندان در فضای عمومی که متعلق به همه است این تصاویر را می‌بینند و غمگین و آزرده می‌شوند و این خود مشکل‌آفرین است.
اسدی افزود: در وهله اول از شهروندان گرامی درخواست می‌کنیم از نصب بنر درگذشتگان و آگهی ترحیم در سطح شهر خودداری کنند اما از امروز واحد اجراییات شهرداری به صورت شبانه روزی گشت زنی و بنرهای نصب شده را جمع‌آوری خواهد کرد.
وی از فضای مجازی به عنوان جایگزینی برای این رسم غلط یاد کرد و اظهار داشت: مردم می‌توانند از بستر شبکه‌های اجتماعی برای اعلام اینگونه موارد استفاده کنند تا ضمن رعایت حقوق سایر همشهریان در زیبا سازی شهر نیز سهیم باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today