شبستان/ همتی گفت: با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در فارس، تعداد مبتلایان به ۳۸ هزار و ۵۸ نفر رسیده است.

همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز(جمعه 24 مرداد) با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در فارس هنگام حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  38 هزار و 58 نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: برخی افراد برای خوردن، آشامیدن، استراحت یا تنفس راحت تر، ماسک را روی چانه خود قرار می دهند که احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد زیرا احتمال آلودگی بخش هایی از صورت مانند زیر چانه به ویروس کرونا زیاد است، به همین دلیل افراد نباید ماسک خود را زیر چانه قرار دهند.
وی اضافه کرد: شمار فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته نیز 11 نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به 684 نفر رسانده است.
همتی اعلام کرد: مجموع بهبودیافتگان این بیماری که از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند نیز 34 هزار و 764 نفر است و 983 بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، شرایط جسمی 108 بیمار وخیم گزارش شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر محدود بودن ظرفیت بستری بیماران در بیمارستان های استان تصریح کرد: شهروندان باید شیوع کرونا و آمار موجود را جدی بگیرند، از تردد غیر حضوری خودداری کرده و از ماسک استفاده کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online