ایرنا/ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: با پیگیری مستمر بازرسان این نهاد یک کارگاه بزرگ تولید مواد شوینده و ضدعفونی غیربهداشتی در این شهر مهروموم شد.

علی امیدبخش رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار اظهار کرد: در این کارگاه محصولات تولیدی مواد شوینده با یک نام تجاری تهیه و روانه بازار می‌شد که با هماهنگی قضایی و نیروی انتظامی مورد بازرسی قرار گرفته و مهروموم شد.

وی ادامه داد: با ارسال نمونه تولیدات این کارگاه به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و انجام آزمایش‌های لازم مشخص شد نمونه ها با ضوابط جاری و شاخص‌های ملی مصوب مطابقت ندارد.  

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: پرونده این واحد متخلف پس از تنظیم گزارش بازرسی، برای صدور حکم به مرجع قضایی شهرستان ارسال شد.

امیدبخش افزود: هفته گذشته نیز دو انبار سیمان و مواد غذایی احتکار شده در سبزوار کشف شد که پرونده متخلفان پس از تنظیم گزارش بازرسی، برای صدور حکم به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.

وی ادامه داد: واحدهای بازرسی و نظارت سبزوار به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند و سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar