ایرنا/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: ۹ هزار نفر از جامعه کارگری این استان مشمول بهره‌مندی از خدمات بیمه بیکاری ناشی از آسیب‌های ویروس کرونا به واحدهای کسب و کار و صنفی شدند.

برهان صلواتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اظهار داشت: در این استان ۱۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری طرح حمایت دولت از واحدهای آسیب دیده براثر شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند که ۹ هزار نفر از این افراد مشمول دریافت بیمه بیکاری شده‌اند.

وی اضافه کرد: لیست این افراد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تامین اجتماعی اعلام و این سازمان نیز در سه مرحله کمک معیشت دولت ویژه‌ ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ را به عنوان حقوق بیکاری آنان پرداخت کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ۱۲ و ۱۶ میلیون تومانی نیز از خدمات دولت به کارآفرینانی که کسب و کارهای آنان بر اثر شیوع این ویروس آسیب دیده،  است، افزود: تاکنون ۲۴ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۱۵۸ واحد پرداخت شده تا کارآفرینان بتوانند اشتغال موجود در کسب و کار خود را حفظ کنند.

صلواتی یادآور شد: ۶ هزار و ۲۳۹ فقره پرونده ویژه پرداخت تسهیلات حمایتی دولت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا به مبلغ ۹۳ میلیارد تومان نیز تشکیل و از سوی دستگاه‌های اجرایی متولی به بانک‌های عامل معرفی شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online