فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 17 بیمار جدید مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شدند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 17 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان طی 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 125 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: 55 بیمار کرونایی در بیمارستان توحید سنندج، 16 بیمار کرونایی در بیمارستان کوثر سنندج، 10 بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، یک بیمار کرونایی در بیمارستان بوعلی مریوان، 10 بیمار کرونایی در بیمارستان فجر مریوان، 12 بیمار کرونایی در بیمارستان شهید بهشتی قروه، 12 بیمار کرونایی در بیمارستان امام حسین بیجار، یک بیمار در بیمارستانی سینای کامیاران، 2 بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره، 5 بیمار کرونایی در بیمارستان رازی بانه و یک بیمار کرونایی در بیمارستان صلاحی الدین بانه بستری است.

رضاعی تصریح کرد: حال 31 نفر بیمار مبتلا به کرونا وخیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون 423 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان جان باخته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: تا این لحظه 81 نفر در سقز، 146 نفر در سنندج، 36 نفر در قروه، 32 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online