باشگاه خبرنگاران/ فرماندار کنگاور گفت: کمرنگ شدن توجه به پروتکل‌های بهداشتی، در حال حاضر شهرستان کنگاور را در وضعیت قرمز قرار داده است.
 
خزایی، فرماندار کنگاور در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در کنگاور گفت: در روز‌ها و هفته‌های نخست شیوع کرونا، با اجرای برنامه‌هایی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و مشارکت مطلوب شهروندان، سرعت شیوع ویروس در کنگاور کنترل شدو در وضعیت سفید قرار گرفت.
خزایی با اشاره به این که کمرنگ شدن توجه به پروتکل‌های بهداشتی، در حال حاضر شهرستان را در وضعیت قرمز قرار داده است گفت: بی توجهی به دستورات بهداشتی در برگزاری مراسم مختلف از جمله عزاداری ماه محرم ممکن است اوضاع را سخت‌تر کند.
فرماندار کنگاور با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد کرونا در قالب ضوابط برگزاری مراسم عزاداری گفت: برگزاری مراسم سینه زنی در فضای باز با رعایت فاصله دومتری از هر طرف و تا سقف زمانی دوساعت مجاز است.
او لزوم ضدعفونی کردن محیط مراسم و تجهیز مکان به سیستم‌های تهویه را یادآور شد و گفت: جانمایی محل نشستن عزاداران با رعایت فاصله دومتری ازچهارطرف، ضرورت استفاده از ماسک، دسته روی به صورت سکون و پرهیز از جابجایی، محدودیت روز‌های عزاداری تا شام غریبان و ممنوعیت استفاده از طبل و سنج و دیگر ابزار مشترک از جمله مواردی است که رعایت آن به عهده مسئول هیات است.
خزایی با تاکید بر ممنوعیت برخی مراسم خاص در شهرستان‌ها نظیر شیرخوارگان و تعزیه گفت: هرگونه پذیرایی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی نیز در مراسم محرم ممنوع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today