ایرنا/ فرماندار کوهدشت گفت: آتش سوزی در مراتع جنگلی دالان این شهرستان امروز صبح رخ داد که با کمک نیروهای منابع طبیعی و مردم محلی مهار شد.

ماشاالله نعمتی، فرماندار کوهدشت روز جمعه افزود: این حریق حدود ظهر امروز رخ داده اما وسعت و شدت آن نگران کننده نبوده است.
وی اظهار داشت: بنابر اظهار مدیر منابع طبیعی شهرستان؛  مردم محلی قبل از رسیدن نیروهای اطفا حریق منابع طبیعی اقدام کرده اند و اکنون این آتش به طور کامل مهار شده است.
به گفته وی در حال حاضر نیروهای اطفای منابع طبیعی در محل مستقر هستند و علت و سطح آتش سوزی در دست بررسی می باشد.
بر اساس آمار ۱۰ساله، شهرستان‌های خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان‌های بحرانی به‌شمار می‌روند وبا توجه به اینکه اکثر آتش سوزی ها در مناطق سخت گذر و دور افتاده به وقوع می‌پیوند، استقرار بالگرد یکی از نیازمندی‌های اصلی منابع طبیعی در استان است.
سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل های لرستان در آتش می سوزد که ۹۸ درصد علت آتش‌سوزی‌ جنگل‌های لرستان به دلیل عامل انسانی بوده  و همچنین ۱۵۰ منطقه بحرانی حریق با مساحت ۶۱۷ هزار و ۸۰۱ هکتار در جنگل‌های لرستان شناسایی شناسایی شده است.
دهم مردادماه جاری نیز آتش سوزی عمدی به دلیل اختلافات محلی در منطقه گاچال کوهدشت حدود ۳۰ هکتار از این منطقه را در بر گرفت و پس از سه روز اطفا شد.

 

 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today