ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با بستری شدن ۱۵۵ نفر در بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان رفرال مبتلایان به کرونا در این استان ظرفیت این بیمارستان تکمیل شد.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: در این شرایط تلاش شده برای سرویس دهی به بیماران از ظرفیت سایر بیمارستان‌های استان بوشهر استفاده شود.
وی اضافه کرد: هرچند در زمان حاضر از لحاظ تعداد موارد بستری ورودی و خروجی بیمارستان‌ها در تعادل است؛ اما این حالت شکننده است و کوچکترین سهل انگاری و توجه نکردن به دستورالعمل‌ها شرایط را سخت می‌کند.
کشمیری اظهار کرد: براساس آخرین بررسی‌ها شهرهای دیلم، گناوه، بوشهر و عسلویه در وضعیت قرمز قرار دارند و مابقی شهرهای این استان زرد و نارنجی است.
دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: قرمز بودن برخی از شهرهای استان بیانگر این است که مردم و مسئولان باید در زمینه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی دقت بیشتری داشته باشند.  
کشمیری با تاکید بر محدودیت مطلق در زمینه شرکت در مراسم ختم و شادی، بیان کرد: شرکت در مراسم عروسی و عزا موجب افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا می‌شود که این امر با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها نگران کننده خواهد بود.
دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس نظر کارشناسان دلایل پرشدن بیمارستان‌ها ناشی از تغییر رفتار ویروس و تظاهر شدیدتر آن، طولانی‌تر شدن زمان بهبود از میانگین پنج  به ۱۰ روز، به‌موقع مراجعه نکردن بیماران و داشتن علائم پیشرفت هنگام مراجعه، مسافرت‌های غیر ضروری و آلودگی جدید و خنثی شدن تلاش‌های پیشگیرانه مثل ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی است. 
کشمیری در باره کادر درمان بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان بیمارستان اصلی استان بوشهر در زمینه بیماری کرونا، افزود: کادر درمان با وجود استفاده از وسایل حفاظتی ؛ اما به علت حضور در بخش‌های پرخطر بیشترین احتمال ابتلا به بیماری را دارند و در زمان حاضر ۱۰ نفر از پرستاران و پزشکان بستری و ۴۱ نفر نیز در مرخصی استعلاجی به سر می‌برند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday