پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب خبر داد و با اشاره به اینکه عامل برداشت غیرمجاز خواهر شاکی بود، گفت: شهروندان در حفظ و نگهداری کارت بانکی خود بسیار دقت کنند و آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهند.

سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا خوزستان بیان کرد: در رابطه با همین موضوع شخصی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد پس از بررسی حساب بانکی خود متوجه شدم که چندین فقره برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌ام صورت گرفته و حال از پلیس فتا خواستار رسیدگی دارم . 
وی افزود: با ثبت دقیق اظهارات شاکی، پرونده اولیه تشکیل شده و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده، شیوه برداشت از حساب شاکی آشکار شده و مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز به اصل کارت بانکی دسترسی داشته است.
این مقام انتظامی ادامه داد: با ادامه تحقیقات فنی و بررسی شواهد پرونده، هویت متهم شناسایی شده و در نهایت محل سکونت وی نیز کشف شد و با هماهنگی مقام قضایی، متهم به این پلیس احضار شد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ شاهین حسنوند بیان داشت: متهم با انکار بزه انتسابی، در مواجهه با ادله محکم و غیر قابل انکار و مستندات پرونده، صریحاً به جرم خود اعتراف کرد.
این مقام مسئول اظهار داشت: متهم در اعترافات خود در کمال ناباوری عامل اصلی برداشت غیرمجاز را خواهر شاکی معرفی کرد و گفت من در فروشگاه خودم یک دستگاه کارت خوان سیار دارم که به دلیل نا امنی و ترس از سرقت، آن را با خود به خانه می‌آورم؛ مدتی قبل متوجه شدم که خانم بنده که خواهر شاکی نیز می باشد متاسفانه با دسترسی به کارت بانکی برادرش و داشتن رمز کارت اقدام به برداشت غیرمجاز می‌کرده است.
رئیس پلیس فتا خوزستان از تکمیل تحقیقات و معرفی متهم به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی دقت کافی داشته باشید و به هیچ عنوان کارت عابر بانک و رمز آن را در اختیار دیگران قرار ندهید. همچنین از رمزهای ساده و قابل حدس مانند سال تولد برای کارت بانکی استفاده نکنید و به صورت دوره‌ای آنها را تغییر دهید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today