ایرنا/ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: اگر فضای لازم برای فعالیت تیم‌های رشد و فناوری در مریوان تامین شود، این معاونت تمام امکانات را برای ایجاد و اشتغال این تیم‌ها فراهم می‌کند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مراسم بهره‌برداری از مرکز دیجیتال انیمیشن و گیم شهرستان مریوان که به صورت مجازی در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: هر چقدر فضا برای ایجاد تیم‌های رشد و فناوری فراهم باشد برای بازسازی و کمک به ایجاد و تامین آنها حمایت لازم انجام می‌شود.

وی به جایگاه ارزشمند مریوان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: در حال حاضر چند شتاب‌دهنده خوب در زمینه گیم و انیمیشن در مریوان فعال است و این شهرستان در حوزه کشاورزی و صنایع خلاق هم می‌تواند فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کند چرا که زیرساخت‌های فرهنگی مناسبی دارد.

فرماندار مریوان هم در ارتباط تصویری با معاون رییس جمهور تاکید کرد: این شهرستان دارای جاذبه‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف است که از آن جمله می‌توان به سایت لک‌لک‌ها، جنگل‌های بلوط، شهر جهانی کلاش و دریاچه زیبای زریوار اشاره کرد.

آرتیکاس اقبال با بیان اینکه دارا بودن مرز باشماق به عنوان دومین مرز ترانزیتی کشور بعد از بندر شهید رجایی و نزدیکی به بازار خارجی از ظرفیت‌های ویژه مریوان است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حال حاضر عراقی‌ها خریدار خوبی برای انواع کالاهای تولیدی این شهرستان هستند و اخیرا مشتری کالاهای ساخت مرکز رشد شده‌اند.

وی خواستار تبعیض مثبت نسبت به مریوان بخاطر عقب افتادگی‌های تاریخی این شهرستان شد و اضافه کرد: درخواست اصلی ما راه اندازی مرکز آموزش و توانمندسازی صنایع خلاق در مریوان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online