فارس/ مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان از رکوردزنی خرید گندم در همدان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود خرید گندم در استان به ۴۵۰ هزار تن برسد.

مسعود بکایی، مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان از خرید ۴۱۵ هزار و ۲۵ تن گندم تضمینی تا ۲۲ مردادماه در همدان خبر داد و اظهار کرد: ارزش این میزان گندم خریداری شده یک‌هزار و ۴۷۳ میلیارد تومان است.
وی بیان کرد: با خرید تضمینی گندم به مقدار ۴۱۵ هزار تن تا ۲۲ مردادماه، رکورد خرید کل سال گذشته که ۴۱۰ هزار بود شکسته شد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که با بیش از ۱۰ درصد رشد خرید نسبت به سال گذشته، به میزان خرید گندم به ۴۵۰ هزار تن برسیم.
وی با بیان اینکه ۸۳۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است گفت: ۲۱۰ میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان نیز باید پرداخت شود.
بکایی از پرداخت ۷۹.۸۹ درصدی مطالبات گندمکاران خبر داد و افزود: از گندم خریداری شده در استان، ۱۵ هزار و ۹۵۸ تن توسط مراکز دولتی انجام شده است.
وی ادامه داد: ۲۴ هزار و ۲۴۵ تن توسط کارخانجات آرد، ۲۰۳ هزار و ۹۹ تن توسط سیلوهای بخش خصوصی و ۱۷۱ هزار و ۷۲۳ تن توسط مباشر(تعاونی‌های روستایی) خریداری شده است.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان با تاکید به خرید ۴۱۵ هزار و ۲۵ تن گندم تضمینی در سطح استان تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۸۸۸ تن نیز از سوی کارخانجات خرید توافقی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۱۰ هزار و ۴۷۶ تن گندم خریداری شد که مقدار خرید گندم تا ۲۲ مرداد ۳۶۸ هزار و ۹۰۷ تن بود افزود: این میزان نسبت به امسال ۴۶ هزار و ۱۱۸ تن اختلاف دارد و شاهد رشد ۱۳ درصدی هستیم.
وی به خرید یک‌هزار و ۹۳۷ تن کلزا در سطح استان اشاره کرد و گفت: ارزش این میزان کلزا ۹۰ هزار و ۲۷۹ میلیون ریال است.
بکایی بیان کرد: کل مطالبات کلزاکاران پرداخت شده و بدهی وجود ندارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today