صدا و سیما/ فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف بیش از ۲۴ میلیارد ریال ارز از قاچاقچیان و دستگیری دو متهم با تلاش پلیس فرودگاه شیراز خبر داد.

سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شدند و در بازرسی از وسایل همراه آن‌ها انواع ارز‌های خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف کردند.
وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن‌ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل شد و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق(برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی افزود: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز ۲ کارتن حاوی ۳۶ دستگاه هش برد(هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.
وی درباره جزئیات این کشف تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضائی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار گرفت.
سردار مهری افزود: کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به ماموریت اعزام شدند و با اقدامات تامینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو کردند و راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار کرد و پس از طی مسافتی کوتاه در نهایت با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر شد.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به نبود مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالا‌های کشف شده به ظن قاچاق توقیف شد و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online