ایسنا/ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه در حوزه تأمین ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده کمبودی نداریم، گفت: این شهرستان در تولید ماسک به نقطه اشباع رسیده است.

روانبخش نورعلیئی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تویسرکان درباره عملکرد اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در روزهای کرونایی طی ماه های گذشته، مطرح کرد: با توجه به اینکه در شهرستان تویسرکان در روزهای قبل از شیوع کرونا چه به صورت صنفی و چه به صورت صنعتی، تولیدکننده ماسک نداشتیم، در زمان شیوع کرونا تعدادی از صنف خیاطان به میدان آمدند و با تغییر کاربری برای رفاه حال مردم ماسک تولید کردند.
وی اظهار کرد: برنامه تولید ماسک در هر شهرستان از سوی مسئولان رده بالاتر توصیه و پیشنهاد شد تا بدین ترتیب هر شهرستانی نیاز خود به ماسک را تأمین کند، این مسئله با استقبال صنف خیاطان روبرو شد و بدین ترتیب در تویسرکان هفت واحد صنفی استقبال کردند و برای تولید ماسک دست به کار شدند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تویسرکان افزود: در این بین دو واحد صنفی مجوز فعالیت در حوزه تولید ماسک را از سازمان غذا و دارو گرفت و بقیه واحدها هم گرچه مجوز نگرفتند اما محصولات تولیدی آنها مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفت و بدین ترتیب تویسرکان در تولید ماسک به نقطه اشباع رسیده است.
نورعلیئی با بیان اینکه برخی از تولیدکنندگان در روستا هم فعال بودند، تصریح کرد: خوشبختانه در زمینه تولید ماسک مشکلی نداشتیم و نداریم و حتی  به برخی شهرستان های استان همدان و کرمانشاه نیز ماسک ‌صادر کردیم بنابراین با اقدامات انجام شده تا اردیبهشت ماه سال جاری در تویسرکان بیش از ۳۹۰ هزار عدد ماسک تولید شد و اکنون نیز در حدود ۱۲۰ هزار عدد ماسک موجود است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه تأمین ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده کمبودی نداریم، گفت: در این مدت تعدادی از واحدهای تولیدی چه در حوزه تولید ماسک و چه در حوزه تولید مواد ضدعفونی کننده برای سلامتی جامعه دست به کار خداپسندانه تولید و توزیع رایگان محصولات خود زدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today