تسنیم/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان گفت: کرونا سفرهای برون شهری را در لرستان در چهار ماهه نخست امسال ۴۱.۷۴ درصد و تعداد مسافران را ۷۲.۹۹ درصد کاهش داد.

عباس شرفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال 42 هزار و 100 سفر برون شهری از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی لرستان انجام شده است اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 72هزار و 265 سفر ثبت شده  41.74 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: در چهار ماهه اول امسال 156 هزار و 442مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی جابه جا شدند که این تعداد درمقایسه با مدت مشابه  سال گذشته  با 579 هزار و 228نفر 72.99درصد کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای استان لرستان عنوان کرد: از بیش از42 هزار سفر در چهار ماهه اول امسال  10 هزار و 858 مورد با اتوبوس، پنج هزار و 960  مورد با مینی‌ بوس و 25 هزار و 282 مورد با سواری انجام شده است.
وی بیشترین میزان کاهش جابه جایی مسافر را مربوط به ناوگان مینی‌بوس  با کاهش 59.1 درصدی تعداد سفر دانست و بیان  کرد: طی  چهار ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  سفرهای اتوبوسی 34.47 درصد و سفرهای سواری نیز38.52 درصد کاهش داشته است.
شرفی دلیل کاهش تعداد سفرها با ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری را شرایط بیماری کرونا دانست و گفت: هرچند طی سالیان اخیر با توجه به افزایش مالکیت خودروی شخصی اقبال به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری روند کاهشی داشته است اما امسال به دلیل شیوع کرونا این کاهش با شیب تندتری صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط فعالان حمل و نقل مسافر این بخش با مشکل مواجه شده و مشاغل مرتبط با این حوزه متضرر شده‌اند این در حالی است که با توجه به به روز بودن ناوگان حمل و نقل عمومی استان و رعایت پروتکل‌ها از سوی شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان مردم می‌توانند با اطمینان خاطر از ناوگان عمومی استفاده کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان با اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی برون  شهری استان خاطر نشان کرد: خوشبختانه اقدامات بهداشتی و غربالگری مناسب در محل پایانه‌ها در حال انجام است که به دلیل استمرار فعالیت حوزه حمل و نقل و لزوم ضدعفونی مستمر و هر روزه محوطه پایانه‌ها این موضوع نیازمند مشارکت بیشتر شهرداری‌ها و بهداشت جهت ادامه روند کنونی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today