باشگاه خبرنگاران/ معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: در ایام محرم امسال به هیچ عنوان مجوز نصب ایستگاه‌های صلواتی یا چایخانه در مناطق مختلف شهر اصفهان صادر نخواهد شد.

حسین امیری، معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد مدیریت کرونا در اصفهان، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ایام محرم رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغ شده از ستاد مدیریت کرونا در استان اصفهان برای این ایام باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی برگزاری مراسم عزاداری در فضا‌های بسته ممنوع است، افزود: هیئت‌های مذهبی شهر باید برای برگزاری مراسم‌های عزاداری مجوز‌های لازم را از سازمان تبلیغات اسلامی دریافت کنند.
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه تنها هیئت‌های عزاداری دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی، اجازه تبلیغات در سطح شهر را خواهند داشت، ادامه داد: هیئت‌های مذهبی ملزم به برگزاری مراسم عزاداری در فضا‌های باز به مدت دو ساعت شده‌اند، همچنین به منظور همکاری بیشتر؛ فضا‌های باز شهرداری که در نزدیکی مکان‌های برگزاری مجالس عزاداری است در اختیار هیئت‌ها قرار می‌گیرد تا این مجالس در فضای باز برگزار شود.
امیری با تاکید بر اینکه در ایام محرم امسال به هیچ عنوان مجوز نصب ایستگاه‌های صلواتی یا چایخانه در مناطق مختلف شهر صادر نخواهد شد، گفت: سازمان آتش نشانی از مکان‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری مجالس عزاداری بازدید‌های ایمنی را انجام داده و هیئت‌هایی که موارد ایمنی را رعایت نکرده باشند تذکر کتبی دریافت خواهند کرد همچنین در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های ایمنی، از سوی مراجع ذی‌صلاح اقدامات مقتضی صورت خواهد گرفت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today