باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان از مهار و خاموش کردن هشت هکتار از مراتع شاهزاده محمد منطقه رابر طی سه ساعت، خبر داد.

محمد جوکار، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان گفت: طی حریقی که چهارشنبه در منطقه مرتع شاهزاده محمد رابر اتفاق افتاد، حدود هشت هکتار از مراتع خسارت دید.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون سه حریق دیگر در این منطقه، اتفاق افتاده است، افزود: علت این امر در دست بررسی بوده، بنابراین اینکه برآورد‌های اولیه حاکی از آن بوده که عامل انسانی در این امر نقش داشته است.
جوکار، بیان کرد: این اتفاق روز چهارشنبه حدود ساعت ۹ اتفاق افتاده که بلافاصله پرسنل منابع طبیعی و تعدادی از بومیان منطقه، در محل برای خاموش و مهار کردن آتش، حضور یافتند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان با اشاره به اینکه این حریق طی سه ساعت خاموش و مهار شد، گفت: پوشش این منطقه عمدتا بوته‌های مرتعی شامل گونه‌های مختلف اعم از درمنه، گون، همچنین درختچه‌هایی مثل زارچ است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری کرمان بیان کرد: امروز تیم همکاران برای برداشت از سطح حریق، برای مساحی و نقشه برداری دقیق، عازم منطقه شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar