باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: مانور بازگشایی مدارس روز یکم شهریور ماه ۹۹ در سراسر استان برگزار می‌شود.

احمد اسکندری نسب، مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان از پروژه مهر به عنوان فعالیت بسیار مهم، سنگین و بی بدیل در راستای بازگشایی مدارس نام برد و گفت: شیوع بیماری کرونا پروژه مهر امسال را نسبت به سنوات گذشته متفاوت‌تر کرده است.
وی از برگزاری مانور سراسری بازگشایی در روز شنبه یکم شهریورماه ۹۹ در تمامی مدارس استان خبرداد و گفت: همچنین در هر شهرستان و منطقه نیز چندین مانور نمادین بازگشایی با حضور مسئولان و دست اندرکاران امر برگزار می‌شود.
رئیس ستاد پروژه مهر استان با بیان اینکه امسال ۱۵ شهریور ماه ۹۹ مدارس به صورت رسمی بازگشایی و فرایند آموزش آغاز خواهد شد؛ اظهار کرد: تمامی عوامل اجرایی و آموزشی باید در همه روز‌های هفته در مدارس حضور داشته باشند.
اسکندری نسب بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، بازگشایی مدارس بر اساس سه سناریو خواهد بود که در مناطق سفید کلاس‌ها حضوری، در مناطق کم خطر وضعیت حضور در کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و دائر بودن کلاس‌ها در روز پنجشبنه و در مناطق قرمز و پرخطر کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی و شبکه شاد خواهد بود.
وی افزود: هرهفته یکبار قبل از بازگشایی مدارس ستاد استانی پروژه مهر استان تشکیل جلسه خواهد داد و در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در شهرستان‌ها و مناطق استان تصمیم گیری خواهد کرد.
اسکندری نسب با بیان اینکه مدارس تحت هر شرایطی از ۱۵ شهریور ماه ۹۹ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد؛ بر تمهید مقدمات بازگشایی مدارس در همه زمینه ها تاکید کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar