تسنیم/ مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه دلیل انباشته شدن پروژه‌های نیمه تمام در استان وعده‌ها و تصمیمات سیاسی مسئولان است، گفت: متاسفانه هیچ‌کدام از آن‌ها کارشناسی شده نیستند.

محمود محمدی مشفق، مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان به انباشت پروژه‌های بی‌شمار نیمه‌تمام در زنجان اشاره و اظهار داشت: پروژه‌ها به‌طور کلی به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تنها پاسخگو و تامین‌کننده پروژه‌هایی است که از اعتبارات خزانه استفاده می‌کنند.
وی با قبول اینکه مدت زمان اجرایی پروژه‌ها در سطح استان طولانی است، افزود: طبق مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته، زمان اجرایی پروژه‌ها از آن عدد و رقمی که شایسته استان است طولانی‌تر شده و علت این موضوع این است که اجرای پروژه‌های استان تابع نظرات کارشناسی نیستند و متاسفانه اسیر تصمیم‌گیری‌های سیاسی و یا وعده‌هایی شده‌اند که مسئولان بدون در نظر گرفتن محدودیت منابع فقط کلنگ زده‌اند. همینطور مسئولان علاوه بر اینکه هیچ‌گونه شرایط ریالی را در اجرای پروژه‌ها در نظر نگرفته‌اند اصلا توجهی هم به توان پیمانکاری، مشاوره، ارائه مصالح و ارائه تکنولوژی‌های مورد نظر نداشته‌اند.
مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان این‌که طولانی شدن زمان اجرای پروژه  سبب بالا رفتن هزینه‌های تمام‌شده پروژه می‌شود عنوان کرد: متاسفانه با طولانی شدن پروسه ساخت یک پروژه  هزینه‌های مرمت و نگهداری نیز بر آن پروژه تحمیل می‌شود و باید مدام برای نگهداری قسمت‌های ساخته شده آن هزینه انجام شود.
وی در پایان با بیان این‌که در سال‌های گذشته تنها کاری که توانسته‌ایم انجام دهیم این است که اجازه کلنگ‌زنی پروژه‌ دیگری را ندهیم،  خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان تمام توانش را برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذاشته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today