صدا و سیما/ مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان گفت: پرونده ۹ موتورسیکلت سنگین قاچاق به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

ممیزی، مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان اظهار کرد: پرونده این متخلفان درشعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان زنجان در حال بررسی است. 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: ارزش موتورسیکلت‌های توقیف شده در مجموع ۵ میلیارد ریال است.
ممیزی با توجه به ممنوعیت نگهداری، خرید، فروش و استفاده از موتورسیکلت‌های سنگین افزود: در صورت نادیده گرفتن قوانین و مقررات و دستورالعمل ها، موتورسیکلت به عنوان کالای قاچاق توقیف می‌شود علاوه بر ضبط کالای قاچاق متخلفان به مجازات تخلف قاچاق (یک تا سه برابر ارزش موتورسیکلت) محکوم می‌شوند.
به گفته مدیر کل تعزیرات حکومتی برخی افراد سود جو با عنوان موتورسیکلت‌های سند دار اقدام به فروش این موتور‌ها به قیمت گزاف می‌کنند در حالیکه طبق مصوبه شورای امنیت کشور در سال ۱۳۶۴ تردد موتور‌های ۲۵۰ سی سی به بالا در تمامی معابر ممنوع است.
ممیزی افزود: موتورسیکلت‌های سنگین باید بصورت قانونی وارد کشور شوند و اشخاص بهره بردار موظف به نصب پلاک انتظامی بر روی موتورسیکلت‌های هستند.
وی گفت: استفاده از این موتور‌ها صرفا در مسابقات و محل‌های ورزشی درصورتی امکان پذیر است که دارای پلاک انتظامی معتبر باشند بنابراین استفاده از پلاک‌های ورزشی به هیچ وجه دلیلی بر قاچاق نبودن موتورسیکلت‌های مکشوفه نخواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today