دانا/ کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: از روز یکشنبه با عبور امواج جوی از مناطق شمالی کشور و نفوذ زبانه‌های پرفشار به استان تا روز چهارشنبه، به تدریج کاهش 4 تا 6 درجه‌ای دما را در سطح استان خواهیم داشت.

سیدعباس میرحسینی، کارشناس هواشناسی استان یزد در این باره اظهار کرد: طی چند روز اخیر شاهد گرمای شدید در سطح استان بوده‌ایم، به‌طوری‌که روز گذشته بافق و اردکان دمای 46 درجه سانتیگراد را تجربه کردند و این گرمای غیرمعمول نسبت به این زمان از سال، روز شنبه نیز مهمان استان یزد است.
وی افزود: اما از روز یکشنبه با عبور امواج جوی از مناطق شمالی کشور و نفوذ زبانه‌های پرفشار به استان تا روز چهارشنبه، به تدریج کاهش 4 تا 6 درجه‌ای دما را در سطح استان خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی یزد اظهار داشت: همچنین از شنبه (امروز) تا روز دوشنبه به خصوص در ساعات گرم روز، گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی شده است.
لازم به ذکر است در حالی که استان یزد در تیرماه برخی از روزها شاهد کاهش دمای قابل توجه بود تا جایی که برخی از شهرستان‌های استان در همزمان با نیمه تیر بارش باران را تجربه کردند، اما چند روزی است در مردادماه، یزدی‌ها در حال تجربه گرمای غیرمعمول نسبت به این برهه زمانی از سال، هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today