پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از کشف 51 هزار لیتر سوخت قاچاق از 2 فروند لنج و دستگیری 7 خدمه آنها خبر داد.

سرهنگ علی اصغر جمالی فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش گفت: در اجرای طرح برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، نیروهای پایگاه دریابانی کیش برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی به گشت اعزام که حین کنترل نوار مرزی به دو فروند لنج باری و صیادی که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران دریابانی در بازرسی از این شناورها موفق به کشف51 هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری 7 خدمه و اعزام آنان به دستگاه قضایی شدند.

سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه سودجویان با استفاده از روش های متعدد قصد انتقال سرمایه ملی را از کشور را دارند، ادامه داد: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های قاچاق به شناورهای خارجی می کنند.

فرمانده پایگاه دریابانی کیش خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به اینکه اینگونه اقدامات غیرقانونی سود نامشروع بسیاری برای متخلفان دارد، افراد هنجارشکن در این حوزه ورود می کنند و باید بدانند پلیس در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام در صحنه حاضر است و با مجازات هایی که توسط مقام قضایی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

گفتنی است؛ از ابتدای سال تاکنون بیش از 170 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و 12 فروند شناور متخلف توقیف شده اند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today