ایرنا/ دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه اعلام کرد: نقشه راهی برای مقابله با بیماری کرونا در نیمه دوم سال و آغاز فصل سرما در حال تدوین است که به زودی ابلاغ خواهد شد.

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه روز شنبه در حاشیه ستاد مقابله با کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس پیش بینی های دانشگاه علوم پزشکی در پاییز و زمستان با توجه به هم زمان شدن شیوع کرونا و آنفلوآنزا وضعیت دشواری پیش رو خواهیم داشت.
وی افزود: به منظور کنترل این بیماری در فصل سرمایه نقشه راهی را با کمک دانشگاه علوم پزشکی تهیه کرده ایم که پس از پایان مراحل کارشناسی در ستاد کرونا استان مصوب خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه توضیح داد: اکنون کرمانشاه در رابطه با شیوع بیماری کرونا وضعیت مناسبی دارد اما با توجه به رویدادهای پیش رو همچون بازگشایی مدارس، آزمون سراسری و ایام محرم این وضعیت می تواند ثابت نماند.
الهی تبار در رابطه با برگزاری آزمون سراسری گفت: با توجه به برگزاری سه دوره آزمون سراسری پایه ۱۲ دبیرستان، کنکور دوره دکترا و کنکور کارشناسی ارشد آمادگی لازم به منظور برگزاری آزمون سراسری در کرمانشاه وجود دارد.
وی با بیان اینکه حوزه های امتحانی برای برگزاری آزمون سراسری ۲ برابر شده است، گفت: در حوزوه های امتحانی علاوه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی مکانی را در نظر گرفته ایم، که افراد دارای علایم بیماری نیز بتوانند در شرایط قرنطینه به در آزمون حضور پیدا کنند.
معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه والدین از تجمع در محل حوزه های امتحانی بپرهیزند، اظهارداشت: از والدین می خواهیم که شرایط روحی مناسبی برای حضور فرزندان خود در آزمون سراسری فراهم کنند.
الهی تبار در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری نشست هم اندیشی با متولیان و دست اندرکاران هیأت های مذهبی اشاره کرد و اظهار داشت: رعایت پروتکل های ابلاغی برای برگزاری مراسم عزاداری ضروری است و بر این اساس سلامت مردم و اقامه عزاداری مدنظر قرار گرفته است.
الهی تبار افزود: با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای بسته، دستگاه های اجرایی ذی ربط موظف هستند با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اماکن روباز را برای برگزاری مراسم عزاداری در اختیار متولیان قرار دهند و همه باید تلاش کنیم سلامت مردم حفظ شود.
وی گفت: از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها برای تولید برنامه های ویژه ایام عزاداری ماه محرم استفاده خواهیم کرد و پروتکل های مورد نظر نیز ابلاغ شده است.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین به بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه اشاره کرد و گفت: مدارس در مناطقی که وضعیت شیوع کرونا سفید باشد دایر می شود و در مناطق زرد و قرمز به ترتیب به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری خواهند بود.
الهی تبار با تاکید بر اینکه کلاس اولی ها باید برای فراگیری در مدارس حضور داشته باشند، افزود: برنامه ریزی هایی برای این رده نیز شده است که در صورت قطعی شدن اعلام خواهد شد.
وی همچنین به در پیش بودن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: نگرانی هایی برای تبلیغات نامزدها در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه و اسلام آبادغرب وجود دارد که باید برای آن چاره اندیشی شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: براساس رایزنی هایی که با شورای نگهبان انجام داده ایم شیوه تبلیغات نامزد ها در این دوره از انتخابات تغییر می‌کند و بر پایه فضای مجازی خواهد بود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today