فارس/ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه ۷۰ میلیارد تومان برای دو موزه هنرهای معاصر و موزه هگمتانه تامین اعتبار شد گفت: جهانی شدن هگمتانه پیگیری می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دو موزه هنرهای معاصر و موزه منطقه‌ای غرب کشور تامین اعتبار شده و روند اجرایی آنها تا افتتاح پیگیری می‌شود.
وی تصریح کرد: برای هر کدام از این موزه‌ها ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب کردیم که تکمیل شوند که هر دو موزه نیز در گردشگری تاثیرگذار هستند.
حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه باید قطار شهری همدان راه‌اندازی شود گفت: این پروژه نیازمند هزینه میلیاردی است بنابراین نیازمند سرمایه‌گذار است.
پردیس سینمایی ۱۵ سال است اجرا نشده!
وی با تاکید بر اینکه تپه هگمتانه در مجلس هفتم برای جهانی شدن مصوب شد اما تاکنون کاری نشده است افزود: قلعه فلک‌الافلاک و تپه هگمتانه باهم مصوب شدند که باید جهانی شدن آنها پیگیری شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه شهر گردشگری، پردیس سینمایی می‌خواهد تا مرکز انیمشین کشور باشد گفت: ۱۵ سال است این پروژه هنوز اجرایی نشده و زمین آن هم تملک نشده که باید نسبت به پیگیری اقدام کرد.
وی با بیان اینکه نوع سرمایه‌گذاری‌های گردشگری در همدان تغییر کرده و بیشتر به دنبال فناوری‌های نوین هستیم گفت: امروز شاهد این هستیم که ایده‌های گردشگری وارد سرمایه‌گذاری نمی‌شوند.
حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه فراکسیون گردشگری را به همدان دعوت می‌کنیم تا از تدابیر آنها بهره‌مند شویم افزود: فراکسیون‌های زیادی در مجلس است و نمی‌توان در همه آنها عضو شد.
وی با بیان اینکه ۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده تا دولت به خسارات ناشی از کرونا بدهد افزود: تاکنون تسهیلات زیادی پرداخت شده است اما در یک نگاه اجمالی خیلی کار موفقی نبوده و به کارگاه‌های تولیدی هنوز نرسیده که باید پیگیری کنیم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه کارها با شدت پیگیری می‌شود تصریح کرد: برخی کارها خیلی نیاز به رسانه‌ای شدن نیست چون خبری شدن‌ برخی مسائل دیگران را حساس می‌کند بنابراین باید کار را انجام داد و نتیجه را مردم می‌بینند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today