ایرنا/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: دو نفر عامل تخریب ۱۰ هکتار از مراتع روستای "قزلقوپی" این شهرستان دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

مجید پاتو، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد اظهار کرد: دو نفر از اهالی روستای "قزلقوپی" این شهرستان با استفاده از یک دستگاه تراکتور در حال تخریب مراتع این شهرستان بودند که با هوشیاری ماموران یگان حفاظت شناسایی و دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: کارشناسان این اداره با تشکیل پرونده برای این متخلفان و معرفی آنان به مراجع قضایی شهرستان، میزان مراتع تخریب شده را در مجموع ۱۰ هکتار برآورد کرده اند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: با همکاری پاسگاه نیروی انتظامی "دارلک" این شهرستان، تراکتور مورد استفاده در این تخریب نیز توقیف و برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد. 
پاتو در خصوص پرونده‌های تخریب اراضی ملی در سه ماهه نخست امسال، ابراز کرد: در این مدت ۲۸ فقره پرونده تخریب اراضی ملی با ۴۶ هکتار مساحت تشکیل شده که ۹ فقره پرونده با هشت هکتار مساحت مختومه شده و ۱۹ فقره پرونده با ۳۸ هکتار مساحت در حال بررسی است.
وی با اشاره به دایر شدن شعبه ویژه دعاوی منابع طبیعی در دادگستری این شهرستان، افزود: شعبه ویژه دعاوی منابع طبیعی و تخریب و تصرف اراضی ملی با دستور رییس دادگستری این شهرستان راه‌اندازی و قاضی ویژه‌ای نیز برای بررسی سریع پرونده‌های این حوزه تعیین شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today