باشگاه خبرنگاران/ فرماندار شهرستان خلخال گفت: احداث طولانی‌ترین پل معلق کشور به طول ۴۹۶ متر در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال آغاز شد.

فریدون بابایی، فرماندار شهرستان خلخال اظهار کرد: ساخت پل معلق ۴۹۶ متری ازناو به عنوان طولانی‌ترین پل معلق کشور و سومین پل معلق استان اردبیل در خلخال آغاز شد.
او افزود: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول و ۱۰۰ متر ارتفاع در منطقه گردشگری ازناو خلخال پس از طی مراحل مطالعاتی و طراحی از مدتی پیش آغاز شده است.
او گفت: خوشبختانه کار‌های اجرایی پل انجام و آرماتوربندی تمام شده و در حال فنداسیون‌بندی است و بتن‌ریزی نیز تا چند روز آینده شروع خواهد شد تا در سال آینده شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.
فرماندار شهرستان خلخال افزود: کار‌های مطالعاتی، طراحی و محاسباتی کاملا تمام و ابلاغ شده و بر اساس زمانبندی تلاش می‌شود با همت مجری طرح و با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان بخش بزرگی از طرح طی امسال اجرا شود و نهایتا مابقی مراحل اجرایی در فصل گردشگری و مردادماه سال آینده اتمام و به بهره‌برداری برسد.
بهار رسولی مجری پروژه پل معلق خلخال نیز با اشاره به هزینه کرد ۶۰ میلیارد ریال برای این طرح گفت: علیرغم مشکلات کار‌ها را پیش می‌بریم، کار مطالعاتی کلی انجام شده و در مرحله اجرا هستیم و امیدوارم امسال قسمت اعظمی از کار را پیش ببریم.
او از خریداری تجهیزات ساخت این پل خبر داد و افزود: پل معلق خلخال به طول۴۹۶ متر به عنوان طولانی‌ترین پل جهان با ظرفیت تردد ۸۰۰ نفر همزمان در مجموعه گردشگری ازناو خلخال ساخته می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today