کُردپرس/ با جان باختن یک بیمار مبتلا به کرونا در مریوان در 24 ساعت گذشته، شمار فوتی ها در کردستان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به 427 نفر رسید که بیشترین تعداد مربوط به سنندج با 147 مورد است.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعلام این خبر که طی 24 ساعت گذشته 9 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شده اند، تعداد فوتی ها از ابتدای شیوع بیمار تاکنون را هم 427 نفر عنوان کرد: طی 24 ساعت گذشته یک نفر در مریوان جان باخته است.

وی بیشترین تعداد مرگ های کرونایی در کردستان را مربوط به شهر سنندج با 147 مورد اعلام کرد و بعد از آن سقز با 82 مورد، قروه با 37 نفر، بانه با 32 نفر، بیجار با 25 نفر، مریوان با 24 نفر، کامیاران با 38 نفر، دیواندره با 32 نفر و دهگلان با 10 نفر ذدر رده های بعدی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از روند افزایشی بیماران بدحال کرونایی در کردستان که در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند، خبر داد که از روز گذشته تاکنون تعداد این بیماران از 33 نفر به 45 نفر رسیده است.

رضاعی تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان های سطح استان کردستان که به کرونا مبتلا هستند را  128 نفر اعلام کرد که در توحید سنندج 57 نفر، کوثر سنندج 18 نفر، امام خمینی(ره) سقز 7 نفر، بوعلی مریوان 2 نفر، فجر مریوان 9 نفر، شهید بهشتی قروه 16 نفر، امام حسین بیجار 8 نفر، بیمارستان سینای کامیاران 1 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره 2 نفر، رازی بانه 6 نفر، صلاح الدین بانه 1 نفر و شهید چمران سروآباد 1 نفر بستری هستند. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online