مهر/ فرمانده انتظامی استان ایلام از رفع تصرف۱۱هزار متر مربع از اراضی و محوطه های تاریخی بخش سیوان از توابع شهرستان ایلام به ارزش ۱۱ میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد.

سردار نورعلی یاری، فرمانده انتظامی استان ایلام ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درپی اخبار و اطلاعات کسب شده مبنی بر اینکه اشخاصی با اقدامات سودجویانه قصد تصرف اراضی ملی و محوطه‌های تاریخی سیوان از توابع شهرستان ایلام را دارند، موضوع در دستور کار کاراگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات میدانی و جمع آوری اسناد و مدارک و مستندات لازم، مشخص شد این افراد نسبت به تصرف غیر قانونی ۱۱ هزار متر از اراضی ملی اقدام کرده‌اند.
سردار یاری با بیان اینکه با هماهنگی مقام قضائی، متصرفان با هویت‌های معلوم شناسایی و دستگیر شدند، ادامه داد: با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی وحضور کارشناسان میراث فرهنگی از این اراضی ملی رفع تصرف شد.
فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه ارزش ریالی این اراضی رفع تصرف شده توسط کارشناسان ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: در این خصوص ۲ متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
سردار یاری با اشاره به اینکه حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تعرض با اراضی ملی موضوع را از طریق سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today