ایرنا/ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان گاز اجرای طرح برخورد با وسایل نقلیه متخلف و هنجارشکن استان در راستای مطالبات عمومی شهروندان خبر داد.

سرهنگ علی فکری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان در این باره اظهار داشت: در این طرح ویژه با رانندگان وسایل نقلیه متخلف که با ایجاد آلودگی صوتی، انجام حرکات نمایشی و تخلفات حادثه‌ساز موجب مزاحمت و سلب آسایش و آرامش شهروندان به ویژه در ساعات پایانی شب می‌شوند، برخورد می شود.
وی گفت: تعداد محدودی از صاحبان خودرو که با تغییر در سیستم صوتی و نصب باند و ساب، آلودگی صوتی شدید در حین حرکت ایجاد کنند، نقص فنی به حساب می‌آید و در صورت مشاهده در سطح شهرها به‌ شدت برخورد و متخلفان اعمال قانون می‌شوند، زیرا به هم زدن آسایش مردم خط قرمز پلیس است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه این طرح از روز چهارشنبه ۲۲ مرداد آغاز شده و تا به صفر رسیدن تخلفات، مستمر خواهد بود افزود: پلیس در مسیر ارتقا و افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و با مخلان نظم و امنیت برابر قانون رفتار می‌کند.
سرهنگ فکری افزود: بند یک ماده ۹۴ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به این موضوع اشاره دارد که هر نوع تغییر در وضعیت ظاهری و نقص فنی وسیله نقلیه که باعث کاهش ضریب ایمنی وسیله نقلیه، افزایش گازهای آلاینده و افزایش آلودگی صوتی شود، نقص فنی به شمار می آید و پلیس ملزم است در صورت رویت این نوع وسایط نقلیه، نسبت به متوقف کردن، فک پلاک و اعزام به تعمیرگاه این خودروها اقدام کند و بعد از رفع نقص با پس گرفتن پلاک تعمیری، پلاک اصلی را تحویل صاحبان دهد.
وی یادآور شد: از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۴۰ دستگاه وسیله نقلیه ای که مشکلات آلودگی صوتی و فنی آنها تشخیص داده شده توقیف کردیم که این طرح ویژه و مستمر تا زمان رفع کامل آلودگی های صوتی ادامه خواهد داشت.

 
 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today