ایرنا/ وقوع حوادث از قبیل تصادف، غرق‌شدگی، سقوط از ارتفاع، نشت گاز و آتش‌سوزی در یک هفته اخیر در اصفهان موجب جان باختن دو نفر و مصدوم شدن ۲۰ نفر دیگر شد.

غفور راستین، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ابراز کرد: برخورد یک دستگاه پراید با گاردریل در منطقه مهیار به سمت اصفهان نرسیده به پلیس راه در ساعت ۱۱ و ۵۵ دقیقه روز گذشته موجب مصدوم شدن پنج نفر شامل دو کودک ۶ و هشت ساله، یک مرد ۴۱ ساله و دو زن ۳۶ و ۵۹ ساله شد که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
وی افزود: همچنین ساعت ۱۳ و ۴۳ دقیقه روز گذشته یک مرد ۴۰ ساله در دریاچه زاینده‌رود چادگان غرق شد که پس از اعلام به اورژانس ۱۱۵ و حضور تکنسین‌های اورژانس در محل وی با موفقیت احیای قلبی- ریوی و به بیمارستان شهید رجایی داران منتقل شد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان درباره حادثه غرق‌شدگی زن ۵۰ ساله در کانال آب پشت آرامستان باغ رضوان اصفهان در صحرای انقلاب، عنوان کرد: جسد این خانم از کانال خارج و در اختیار نیروهای اورژانس ۱۱۵ قرار گرفت، اما پس از بررسی، مرگ وی محرز شد.
راستین به برخورد دو دستگاه خودروی سواری پژو و پراید بعد از شهرک صنعتی مبارکه اشاره و تصریح کرد: وقوع این حادثه در ساعت ۱۹ و ۴۶ دقیقه شب گذشته موجب مصدومیت ۶ نفر شامل دو زن، یک مرد، یک دختر بچه و دو پسر شد.
وی ادامه داد: پنج نفر از این مصدومان پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان محمد رسول الله مبارکه منتقل شدند و یک نفر نیز برای اعزام به بیمارستان رضایت نداد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان تصریح کرد: روز چهارشنبه نیز نشت گاز آمونیاک در کارخانه‌ای پلیمری در شهرک صنعتی مبارکه سه مصدوم برجاگذاشت که دو نفر از آن‌ها به صورت سرپایی در محل درمان شدند و یک مرد ۲۸ ساله نیز به محمدرسول الله(ص) مبارکه منتقل شد.
راستین درباره سانحه رانندگی برخورد سمند و پژو پارس با تریلی که در مسیر مبارکه به بروجن پس از شهر مجلسی رخ داد نیز اظهار کرد: یک مرد ۴۰ ساله در این حادثه جان خود را از دست داد.
وی اضافه کرد: چهار مرد دیگر در سنین ۳۰ تا ۵۰ سال نیز در این حادثه رانندگی مصدوم و توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان محمد رسول الله(ص) مبارکه منتقل شدند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان بیان کرد: پایگاه اورژانس هوایی نیز در هفته اخیر به مردی ۳۴ ساله که در فریدون‌شهر از ارتقاع ۹ متری سقوط کرده بود امدادرسانی و او را به منظور تکمیل مراحل درمانی از مرکز رسول اکرم(ص) به بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد منتقل کرد.
همچنین سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از حادثه غرق شدگی خانمی 50 ساله خبر داد و گفت: بیان کرد: پس از تماس و اعلام مورد به آتش‌نشانی اصفهان، تیم امداد و نجات غواصی از ایستگاه‌های شماره ۱۵ و پنج به محل حادثه اعزام و جسد این فرد را از داخل آب خارج کردند.
فرهاد کاوه آهنگران درخصوص واژگونی خودروی سواری ساینا و نشت بنزین از آن و احتمال محبوس بودن راننده در داخل خودرو نیز خاطرنشان کرد: این حادثه در روشن‌دشت اصفهان رخ داد و نیروهای امداد و نجات ایستگاه ۱۵ به محل اعزام شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today