فارس/ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، گفت: از محل اعتبارات توسعه مناطق محروم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 8 روستای محروم هلیلان به تلفن همراه تجهیز شدند.

عباس بیرامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، گفت: از محل اعتبارات توسعه مناطق محروم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 8 روستای محروم هلیلان به تلفن همراه تجهیز شدند.
وی افزود: این روستاها شامل چال خشک، میدرعلیا، سفلی، سیرکانه، بانقلا، چاله، پیامین علیا و سفلی و پیازآباد است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تکمیل پوشش ارتباطی بخش‌های مختلف شهرستان هلیلان به ویژه بخش زردلان( گرمسیر) در دستور کار اداره کل ارتباطات استان قرار گرفته و از محل اعتبارات توسعه خدمات به مناطق محروم روستایی( USO) با ایجاد یک سایت همراه اول در روستای بانقلا، پوشش تلفن همراه در روستاهای(بانقلا، چاله، پیامین علیا و سفلی، پیازآباد) و همچنین بخش عمده‌ای از پوشش جاده‌ای این مناطق تکمیل شده است.
بیرامی ادامه داد: عملیات توسعه 300 کیلومتر فیبرنوری در مناطق روستایی استان ایلام که عملیات اجرایی 122 کیلومتر از آن آغاز شده و باتکمیل پروژه، پوشش تلفن همراه در استان کامل می‌شود.
وی به مصوبات قرارگاه سازندگی این شهرستان اشاره کرد و افزود: در یکسال گذشته ضمن توسعه تلفن همراه اپراتور اول در روستاهای سرچم و پله کبود، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی یک سایت ایرانسل با تکنولوژی 3G و 4G در تخم بلوط از محل اعتبارات مناطق محروم وزارت ارتباطات کرده که سهم به سزایی در رفع محرومیت این مناطق دارد.
بیرامی با اشاره به اینکه پایش ارتباطی مناطق مختلف استان به صورت مستمر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مناطق فاقد پوشش تلفن همراه در استان شناسایی و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به زودی شرایط برای بهره مندی این روستاها از پوشش تلفن همراه فراهم می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today