فارس/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۱۷ بقعه متبرکه شاخص استان میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی در ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در ماه‌های محرم و صفر است.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به نقش بقاع متبرکه در ترویج شعائر مذهبی و معارف عاشورایی مکتب امام حسین(ع)، اظهار داشت: هویت دینی و ملی ما با امامزادگان و بقاع متبرکه گره خورده و امامزادگان به نوعی محل برگزاری مراسم هیأت‌های مذهبی هستند.
وی به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی در فضای باز اشاره و بیان داشت: هیأت‌های مذهبی در بقاع شاخص مستقر و از ظرفیت فضاهای روباز موجود در بقاع برای عزاداری استفاده می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۱۷ بقعه متبرکه استان خبر داد و مطرح کرد: تمامی برنامه‌های امسال از همایش قبیل احلی من‌العسل، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی و اقامه نماز ظهر و عصر روز عاشورا در فضای باز و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
بخشی‌‌پور تبیین کرد: توجه ویژه به ظرفیت فضای مجازی و استفاده هر چه بیشتر و بهتر از آن رویکرد این نهاد در اجرای آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در سال جاری است و بسیاری از برنامه‌های فرهنگی در ایام عزاداری محرم و صفر از این طریق در جامعه منعکس می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه پویش‌های مختلف مردمی از قبیل «هر خانه یک حسینیه» و «هر منزل یک بیرق حسینی» در استان راه‌اندازی شده و ما نیز این پویش‌های حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: طبق دستورالعمل ستاد پیشگیری از بیماری کرونا تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بقاع مجری طرح بصیرت عاشورایی اجرا می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today