ایرنا/ همزمان با ۲۱ شهریورماه، روز ملی سینما، سالن سینمای ۲۰۰ نفره شهر تیتکانلو از توابع شهرستان فاروج خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.

ابوالحسن حیدری، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: سینمای تیتکانلو، نهمین سالن سینمای استان است که برای خرید تجهیزات سینمایی از قبیل دستگاه دیتا و پخش آن سه میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: با افتتاح این سالن سینما، شمار صندلی های سینمای خراسان شمالی به ۲ هزار و ۲۷۴ صندلی رسیده است.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: هم اکنون در استان خراسان شمالی ۹ سالن سینمایی و ۱۲ سالن نمایشی دایر است.
حیدری از دیگر برنامه های روز بزرگداشت سینما در استان را بازدید از سینماها و تجلیل از مدیران مراکز، تجلیل از تعدادی از فعالان و هنرمندان سینمایی و پدید آورندگان آثار سینمایی، برگزاری ورک شاپ ایده پردازی در سینما با حضور استادان کشوری عنوان کرد.
وی افزود: همچنین با ارائه فراخوانی مشترک با سازمان سینمایی زمینه حمایت از برنامه ها و فعالیت های سینمایی استان به ملبغ ۱۵ میلیارد ریال داده شده است که شامل حمایت از زیرساخت های سینمایی بخش خصوصی، تولیدات سینمایی و نیز حمایت از راه اندازی و احداث پردیس سینمایی در شهر شیروان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today