فارس/ شهردار سنندج از صدور سند مالکیت حمام شیشه به نام شهرداری سنندج خبر داد و گفت: حمام تاریخی شیشه پس از توافق با مالک و با هزینه 5 میلیارد ریالی به طور کامل در تملک شهرداری قرار گرفت.

حشمت‌اله صیدی، شهردار سنندج اظهار کرد: حمام  تاریخی شیشه در ضلع شمالی بلوار کردستان در سنندج و مجاور پل و مسجد ملاویسی قرار دارد و از بناهای قدیمی و آثار تاریخی محسوب می‌شود.
وی افزود: مالکیت چهار پنجم از حمام شیشه در سال 1386 توسط مالک اولیه در تملک شهرداری قرار گرفت و یک پنجم بقیه نیز در تملک بخش خصوصی باقی ماند که در سال 91 شهرداری برای خریداری آن اقدام کرد.
شهردار سنندج خاطرنشان کرد: در سال 93 هیئت کارشناسی سه نفره برای هر مترمربع زمین قیمت تعیین نمود که در کمیته انطباق مورد تایید قرار نگرفت و پس از آن هم  سنوات گذشته دو بار کارشناسی شد.
صیدی افزود: در این دوره و با هدف تملک کامل این بنای تاریخی توافقاتی در شورای اسلامی شهر سنندج در مورد قیمت 5.1 دانگ آن که در تملک بخش خصوصی بود انجام و در اواخر سال 98 مجوز هیات تطبیق فرمانداری هم اخذ شد.
وی از صدور سند مالکیت حمام شیشه به نام شهرداری سنندج خبر داد و گفت: حمام شیشه پس از توافق با مالک به طور کامل در تملک شهرداری قرار گرفت.
شهردار سنندج اعلام کرد: برای تملک یک پنجم باقی‌مانده حمام تاریخی شیشه، 5 میلیارد ریال به مالکان این بنای تاریخی پرداخت شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online