ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دانش‌آموزان به هیچ وجه از ماسک فیلتردار استفاده نکنند چراکه به علت ضرورت استفاده طولانی مدت ماسک در مدرسه، دچار سرگیجه و تنگی نفس می‌شوند و این علاوه بر آسیب به سلامت دانش‌آموز، یادگیری او را نیز مختل می‌کند.

رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در این زمینه اظهار داشت: حضور نیافتن مادران باردار در مدرسه باید بخشنامه شود همچنین برای پیشگیری از هر تجمعی درخواست می شود همه کلاس های فوق برنامه و ورزش صبحگاهی لغو شود.
وی از مسوولان آموزش و پرورش خواست تا اطلاع رسانی کامل از خوداظهاری سلامت دانش آموزان صورت گیرد و افزود: نگرانی علوم پزشکی سلامت فرهنگیان و دانش آموزان است بنابراین افرادی که علائمی دارند باید در سایت سلامت خود اظهاری کنند تا همان روز با آنها همکاران ما تماس می‌گیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: هر یک از دانش‌آموزان، معلمان یا کارکنان مدارس که بیماری های زمینه ای نظیر آسم، تنگی نفس و نقص سیستم ایمنی دارند به طور حتم نباید در مدارس حضور یابند.
حیدری مقدم اضافه کرد: همچنین مُهر، سجاده، تسبیح و چادر باید شخصی به همراه داشته باشند و همراه آوردن وسایل الکترونیکی، کتاب و جزوه های کمک آموزشی به حداقل ممکن برسد.
وی با بیان اینکه باید سطل زباله مناسب در مدارس وجود داشته باشد ادامه داد: از مدیران مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند درخواست می شود تا نقص‌ها برطرف نشده است، از طریق فضای مجازی کلاس را برگزار کنند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تنها ۲ استان همدان و کردستان در کشور در شرایط غیرهشدار کرونایی قرار دارند و مابقی استان‌ها در شرایط هشدار یا قرمز هستند.
حیدری مقدم افزود: در حال حاضر شهرستان بهار دارای وضعیت سفید، همدان، اسدآباد، فامنین، کبودراهنگ و ملایر وضعیت زرد و تویسرکان، رزن و نهاوند در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
وی اضافه کرد: در ۲۰۰ روز گذشته که از شیوع ویروس کرونا در همدان می گذرد تاکنون به طور میانگین آزمایش کرونا ۱۹ بیمار در روز مثبت شده است و روزانه ۲.۵ نفر به علت ابتلا به کرونا در این استان جان باختند. 

  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today