ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز و فردا در ساعت‎هایی از عصر و شب در ارتفاعات شرقی این استان، رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به‌صورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار باران پیش بینی می‏‌شود.

پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ابراز کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعات از وقت امروز و روزهای آینده است.
وی بیان کرد: بنابراین طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در این استان است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعاتی از بعدازظهر و شب در ارتفاعات شرقی استان افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‎‏شود.
وی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی طی ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر عنوان کرد: در مدت یاد شده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعت‎‏هایی از بعد از ظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‎‏شود.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۳:۴۸ بامداد، جزر اول ۱۲:۲۸، مد دوم ۱۸:۵۹ و جزر دوم ۲۰:۲۲ خواهد بود.
مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته دما در برازجان به ۴۵ درجه رسید و شهرهای اهرم و خورموج نیز دمای ۴۴ درجه را تجربه کردند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: در این مدت خارگ با ۹۴ و گناوه و عسلویه با ۸۹ درصد بیشترین میزان رطوبت را در بوشهر داشتند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday