ایسنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: امسال هیچ مراسمی تحت عنوان راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به خیز مجدد بیماری کووید۱۹ در کشور و در برخی از استان‌ها، اظهار کرد: این شرایط نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان استانی است، با توجه به پیش بینی‌های وزارت بهداشت درخصوص نتایج سفرهای دو هفته گذشته و خیز مجدد بیماری، باید اهتمام ویژه در کنترل بیماری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در برخی از استان ها روند بستری و فوت تفاوت معناداری داشت گفت: در استان مرکزی نمودار فوتی و بستری به هم نزدیک تر است و با توجه به اینکه هر چه فاصله بستری و فوت بیشتر باشد شرایط بهتر است، لازم است علل شرایط موجود بررسی شود تا در صورت لزوم تصمیماتی اتخاذ شود تا این فاصله در استان بیشتر شود، همچنین روند افزایشی در ساوه داریم که باید مجموعه مدیریت شهرستان همتی در راستای کنترل بیماری در این شهرستان داشته و نقاط ضعف را پوشش دهند تا دچار چالش نشویم.
اکرمی در خصوص توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: هنوز توزیعی در سطح ملی انجام نشده و در صورت آغاز توزیع، استان مرکزی پیگیر تامین نیاز خواهد بود.
وی با اشاره به در پیش ‌رو بودن راهپیمایی اربعین، تصریح کرد: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا مسئله راهپیمایی مطرح شد و تصمیم بر این شد که برگزاری این راهپیمایی به طور کامل در داخل کشور و عراق اکیدا ممنوع باشد و امسال مراسمی تحت عنوان راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت و تمامی دستگاه‌های مرتبط باید وضعیت را مدیریت کنند تا توقعی در این رابطه ایجاد نشود.
معاون استاندار مرکزی تصریح کرد: پروتکل‌های بهداشتی مراسم‌های محرم و صفر تا پایان ماه صفر لازم‌الاجراست و هرگونه برگزاری مراسم باید در چارچوب پروتکل ها باشد.
وی با تاکید بر اینکه نباید مردم را نگران کنیم، اما باید واقعیات را بیان کنیم، افزود: روزهای سخت‌تری پیش‌رو داریم، با شروع فصل پاییز و شیوع آنفلوآنزا در کنار شیوع ویروس کرونا، شرایط دشوار می‌شود و لازم است در این شرایط توجه جدی تری به پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد جامعه صورت بگیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today