فارس/ رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از اختصاص یک آمبولانس با تمامی تجهیزات به مرکز قلعه رئیسی خبر داد.

در ماه های گذشته یکی از دغدغه های مردم و مسئولین چاروسا نبود آمبولانس مناسب جهت انتقال بیماران به شهرستان های اطراف در مرکز چاروسا و شهر قلعه رئیسی بود.
در همین خصوص در آذرماه ماه سال 98 در سفری که امام جمعه، عضو شورای شهر قلعه رئیسی و شهردار این شهر به تهران داشتند در نشست با معاون وزیر بهداشت پیگیری این مشکل و دیگر مشکلات مرکز قلعه رئیسی بودند.
که در این نشست دکتر تقویی با اختصاص 500 میلیون تومان به این مرکز خواستار برطرف شدن مشکلات این مرکز شدند که در ماه های گذشته قسمتی از این اعتبارات را اختصاص و مشکلاتی از این مرکز برطرف شد.
همچنین نشست با معاون وزیر بهداشت با مسئولان قلعه رئیسی از اختصاص یک دستگاه آمبولانس به مرکز قلعه رئیسی خبر داده بودند.
محمد طاهر طیب زادگان، مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در مورد اختصاص یک دستگاه آمبولانس به مرکز بهداشت چاروسا تصریح کرد: یک دستگاه آمبولانس تویوتا با امکاناتی نظیر دستگاه دی سی شوک، ساکشن، فشارسنج مرکزی، سیستم اکسیژن مرکزی، پورتابل به روز و آتل های بادی و سایر تجهیزات آمبولانس های جدید به مرکز بهداشت کهگیلویه در بخش چاروسا اختصاص داده شد.
وی گفت: ارزش ریالی این آمبولانس بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال است که به همت مسئولین حوزه سلامت استان و شهرستان و با پیگیری های حوزه شبکه بهداشت و درمان شهرستان و همچنین تلاش و همراهی امام جمعه خدوم و کوشای شهر قلعه رئیسی و شورا و شهردار قلعه رئیسی و طی رایزنی های صورت گرفته با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع جهت مرتفع نمودن مشکل ناوگان آمبولانس مرکز بهداشت کهگیلویه در بخش قلعه رئیسی این شهرستان اختصاص داده شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه افزود: با جایگزین نمودن این آمبولانس در مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی قلعه رئیسی مشکلات ناشی از فرسودگی ناوگان آمبولانس این مرکز مرتفع شده و امید است  با تجهیزات پیشرفته ای که در این آمبولانس وجود دارد شاهد اعزام هایی ایمن و همراه با مراقبت های ویژه و تخصصی تیم  درمانی به مرکز شهرستان باشیم.
طیب زادگان خاطرنشان کرد: در همین راستا و به منظور توسعه و تجهیز هرچه بیشتر سایر مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی شهرستان نظیر مرکز دیشمو‌ک تلاش ها و رایزنی هایی در حال انجام است که امیدواریم به زودی شاهد اختصاص امکاناتی این چنینی برای این مراکز نیز باشیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today